יום שני, 7 במרץ 2011

מעשים טובים

בחמישי באפריל יחול יום המעשים הטובים 2011. יש מי שצריך יום מיוחד למעשים טובים, אבל כשאני מסתכלת על האנשים שסביבי, אני רואה מעשים טובים בכל מקום. לשמחתי אני מוקפת בחברים ומכרים שהחיפוש אחר הדבר הטוב הבא שאפשר לעשות למען מישהו אחר הוא חלק משגרת יומם. אנשים נפלאים שמעשים טובים עבורם הם פשוט מעשים.
שלושה אירועים יוצאי דופן וחשובים יתקיימו במהלך שלושה ימים עוקבים (25-26-27 במרץ) בסוף החודש הקרוב:


בראנץ' החלומות בנמל יפו
 את נעמה ודודי מבייגלה כולם מכירים? מי שלא, ש(יעמוד דקה בפינה ואז) יקדיש כמה דקות להתמכרות לבלוג שלהם. לכתיבה המדהימה של נעמה, לאהבה הענקית של השניים האלה ולמפלי טוב הלב שלהם. זוג הבייגל'ך לא נחים לרגע ובין הקרבת קיבתם על מזבח הקולינריה הישראלית וארגון ארוחות במיטב המסעדות לחברים בסבב בייגלה, הם פעילים ללא הרף למען עמותת לשובע, שדואגת לארוחות חמות לאנשים שפשוט - בלי קלישאה או מליצה - אין להם מה לאכול. אחרי ההצלחה של "יום המרק" (מסעדות מכרו מנות מרק ואנשים פרטיים פתחו מרקיות בבתיהם) שכל ההכנסות ממנו נתרמו לעמותה, יזמו נעמה ודודי פרויקט נפלא נוסף לקראת פסח: להיות בסדר עם חברים. את הפרטים המלאים כדאי שתקראו בפוסט המפורט שלהם בנושא, אבל בגדול מדובר על ארוחות שאנשים מארגנים בבתיהם, מוכרים כרטיסים וההכנסות (כמובן) נתרמות לעמותת לשובע. האירוע המרכזי של הפרויקט יתקיים בנמל יפו, ביום שישי, 25/3/2011, י"ט באדר ב' והוא נקרא (ולא סתם) בראנץ' החלומות. שרשרת שפים מכובדת ביותר התייצבה בהתנדבות על מנת להכין בראנץ' מסעיר שכל ההכנסות ממנו תרומה ישירה לעמותת לשובע: חיים כהן, מאיר אדוני, עומר מילר, ניר צוק,רן שמואלי, דוחול ספאדי, בינו גבסו. מחיר כרטיס הוא 150 ש"ח. כשמדובר בעמותת לשובע, הסכום הזה אומר 30 ארוחות חמות ל-30 אנשים רעבים. אני ממליצה לכם להכנס לקישור, לקרוא את כל הפרטים ולהרשם בהקדם.

היום הסגול
על אפילפסיה שמעתם? מסתבר שיש הרבה יותר מדי אנשים שלא שמעו או ששמעו ויש להם תפיסה מוטעית לגבי המחלה. ילדים הסובלים ממנה נתקלים לעתים קרובות בדעות קדומות הגורמות לפחד ויחס שלילי לא מוצדק אליהם. יום המודעות לאפילפסיה חל השנה ב-26 במרץ, במסגרת שבוע המודעות למחלה. הצבע שנבחר לייצג את המחלה הוא הצבע הסגול, צבעו של פרח הלבנדר. למרבה העצב, הוא נבחר בגלל שהלבנדר נוטה לגדול במקומות מבודדים, ממש כמו תחושת הבדידות והניכור המלווים את החולים באפילפסיה. היום הסגול הוא רעיון של ילדה בת תשע, חולה במחלה, שיזמה יום מודעות שבו אנשים ילבשו סגול, יאכלו סגול ובעיקר - ידברו סגול. ככל שתגבר המודעות וההבנה, כך יקל לסובלים ממנה. יולה זובריצקי, צלמת מדהימה וכשרונית היא שותפה למיזם MiYu לשיווק יצירתי בתחום הקולינריה, האלכוהול והחיים הטובים, יחד עם מירה-בל גזית. יולה פעילה ללא הרף בנושא קידום המודעות למחלה ובעזרת רבים מחבריה אותם רתמה לנושא, היום הסגול יצוין השנה כמו שצריך, גם מהכיוון הקולינרי. שפים, מסעדות, בשלנים ובעלי בלוגים (כולל הבלוג הזה) יפרסמו מתכונים סגולים לכבוד יום המודעות. בין השאר:  ניר צוק (קורדיליה), השפים של חוות צוק (המעדניה), שף דניאל זך (כרמלה בנחלה), שף אמיר מרקוביץ (איטלקיה בתחנה), שף פז רוטברג (איטלקיה בפשפשים), שף קונדיטורית רות אוליבר, שף קונדיטור אורן דגן-כפיר, שפית סבינה ולדמן, תמי בן-דוד (קולינריא), קונדיטורית אלזי רפפורט, ענת סקילי (בלוג תפוז) ועוד, וכאמור - גם כאן בתופינים. כל הפעילות הקולינרית והאינטרנטית של היום הסגול, כולל המתכונים והקישורים, תרוכז באתר MiYu. סמנו ביומן, או הכי טוב - הצטרפו לדף הפייסבוק של MiYu.

נותנים טעם לחיים
 עמותת תשקופת היא עמותה המסייעת לחולים במחלות קשות ולבני משפחותיהם. העמותה מקיימת סדנאות וחוגים טיפוליים ומעצימים לחולים ולבני משפחותיהם (מפעילות גינה טיפולית דרך התמודדות באמצעות הומור ועד ריקודי בטן). המשותף לכל הפעילויות, היא העובדה שבאמצעותם מגלים החולים כוחות חדשים בעצמם, דווקא בתקופות קשות, ברמה המעשית וברמה המחשבתית. ביום ראשון, 27/3/11, תקיים העמותה את ערב הגאלה השנתי לאיסוף תרומות, במרכזו תעמוד השנה ארוחה חגיגית בהשתתפות נבחרת שפים מכובדת במיוחד: ישראל אהרוני, מיקה שרון, ירון קסטנבוים, עזרא קדם ועומר מילר. (עומר מילר פעם שניה בפוסט הזה. איש יקר. כבוד). כרטיסים "רגילים" יזכו את התורמים בהשתתפות בארוחה. כרטיס VIP מיוחד ייתן לתורם הזדמנות לבשל לצד אחד השפים. במהלך הערב תתקיים גם מכירה פומבית בה ימכרו ארוחות פרטיות שיבשל כל אחד מהשפים לקונה המאושר ולעשרה חברים. מחיר כרטיס ליחיד - 350 / 500 ש"ח. כרטיס VIP ימכר ב-4,000 ש"ח. פרטים וכרטיסים באתר העמותה ובטלפון 02-6310803.


ולסיום סיומת: אז נכון שהכי מתבקש זה "אנשים טובים באמצע הדרך", אבל דווקא השיר הזה נראה לי מתאים. בין יום הילד, יום הפרח ויום השנה, לרגע בטחון ו-30 ימי מחלה, תמיד יהיו מי שיזכירו לנו שאנחנו עם אחד חכם מלא סגולה ומה שיש לנו כאן, זה כל מה שיש לנו. חוץ מזה, כל הזדמנות היא הזדמנות טובה לעוד יוסי בנאי.
אני מקדישה את השיר לכל האנשים הטובים ולחייל שבמשך כל השיר עומד מאחורי יוסי בנאי ומשקשק בתוף מרים.
שימו לב לשורת הנשיאים (עבר, הווה, עתיד של אז...) בדקה 2:11.

3 תגובות:

 1. ידידתי היפה.
  תודה לך, על האיזכורים, ההתגייסות והרצון הטוב.
  הלוואי שיהיו המונים שיאכלו כתוצאה מהפרסום הזה. רעב זה חולי נורא.

  חיבוק גדול,
  נעמה

  השבמחק
 2. כן... אני רוצה לומר משהו... אבל יש לי צמרמורת, נחכה שתעבור
  או שבעצם, אפשר להגיד גם עם צמרמורת: אסתי, יופי מבפנים ומבחוץ הוא דבר יחסית נדיר (לפחות בחבל הארץ אליו אני משתייכת) - ואת... את יפיפייה בכל אמצעי בו מסתכלים עלייך (כן, גם במיקרוסקופ!)
  אוהבת

  השבמחק
 3. אסתי יקרה,ריגשת אותי עם הרשומה ואכן יש אנשים מופלאים ופעילויות הומניטריות סביבנו ומזל שקיימים גם אנשים כאלה המאזנים את הקיים ונותנים הרגשה שלא הכל אבוד, אין ספק שהנתינה מא/עשירה את המקבלים ובמקביל את הנותנים.
  תבורכי שהעלית את הנושא ובטוב טעם שכזה.
  חיבוק גדול!
  חיה אילונה דר

  השבמחק

תרצו לומר משהו? אשמח לשמוע.