יום רביעי, 26 בינואר 2011

יש חיים (וסדנאות קולינריות) גם בצפון! סוף סוף...

אני מניחה שרובכם כבר יודעים (או שלא) - אני גרה בצפון. לא "צפון" במובן רעננה, נתניה או אפילו חיפה. "צפון" במובן "מהחניה של הסופר רואים את הכנרת". מה אני אגיד לכם? מהיום שעברתי הנה החיים נראים אחרת. החצר האחורית שלי היא הגן הלאומי ציפורי. כבר שנתיים וחצי שלא הרחתי עשן של אוטובוס. אפילו כשאני עומדת בפקק (כי כאלה דווקא יש פה די הרבה), אני רואה בצדי הכביש שדות ירוקים, עדרי פרות והרבה אלונים. אפילו לא בר רפאלי אחת.

כן, גם לי קשה להאמין שזה אמיתי
אבל דבר אחד צריך לומר - פריפריה זה פריפריה. לא נתחיל לדבר על רמת השרותים הרפואיים כאן או על מצב שוק העבודה, כי לא נסיים. נדבר על אחד הדברים הכי פחות חשובים אבל בין המהנים ביותר: סדנאות בישול. אם במרכז הארץ אפשר לבחור בין עשרות סדנאות שמתקיימות בכמה מוקדים מרכזיים - בין אם אלה בתי ספר לבישול או חנויות מתמחות שהתרחבו לכדי אימפריות קולינריות - הרי שבצפון ההיצע קטן ודל.
ובכן, לא עוד! יש דברים שאני לא יכולה לעבור עליהם לסדר היום! החלטתי שצריך לעשות משהו בנידון כי גם לתושבי הצפון מגיע! לא סבלנו די? גם טילים ומלחמות וגם שלא תהיה סדנת סושי?
אז החלטתי להביא לצפון את השפים הכי טובים, את הסדנאות הכי מקצועיות ואת אנשי המקצוע הכי מבוקשים. הפרויקט יוצא לדרך ממש בימים אלה. אם אתם צפוניים, אתם מוזמנים לעמוד הפרויקט בפייסבוק, שם תוכלו להצטרף ולהישאר מעודכנים. בעצם, גם אם אתם לא צפוניים. אולי יום אחד יתחשק לכם לשלב סדנה מעניינת עם סופ"ש בצפון?
אם יש לכם חברים בצפון, ספרו להם. אני מבטיחה לכם שהם ישמחו ויודו לכם. וגם אני.

הסדנה הפותחת של הפרויקט היא סדנת סושי עם האחד והיחיד בועז צאירי (מסעדת סאקורה כמובן!), האיש הכי יפני בארץ.
עוד פרטים על הסדנה ועל ההרשמה אפשר למצוא כאן.

וזו רק ההתחלה...
אז זהו. אנחנו יוצאים לדרך בהתלהבות רבה (לפחות בצד שלי...) כשבקנה עוד הרבה סדנאות במגוון נושאים ועם טובי אנשי המקצוע. כי באמת אין כל סיבה שבצפון נאכל פחות.

תגובה 1:

תרצו לומר משהו? אשמח לשמוע.